• Najbližšie aktivity Horoklubu

• Klubové granty- nové:

• Členské príspevky na rok 2024

Aj tento rok je možné vstúpiť do našich radov. V rámci Horoklubu máte možnosť získať aj členstvo a s ním spojené výhody v SHS James (horolezecké členstvo), alebo KST (turistické členstvo). Je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu. Keďže preukazy v SHS James a KST platia a s ním spojené poistenie platia do 31.3.2023 (v rámci obdobia roku 2023) skúste to zrealizovať do 1.2. alebo 15.3.2024  je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu.

Zimné sústredenie na Chate pod Rysmi

Naše tohtoročne oddielové sústredenie na Chate pod Rysmi. Jediný pekný deň/ zvyšok fujak/sme podnikli impozantnú skialp túru. Ja druhý krát po 30 rokoch, ale v opačnom smere.Trasa: Chata Rysy- Váha- Ťažká dolina- sedlo Pustá lávka-Kačacie pleso- Kačacia dolina-Východná železná brána. Ľadové pleso- Dračie sedlo- Dračia dolinka - Dračia bránka- Chata Rysy.Ostatné dni sa pili horce, hralo, spievalo,tancovalo pri tyči, ohurovalo vtipmi, spomínalo, plánovalo,filozofovalo, na latrínu v mačkách chodilo,v noci v hice zle spalo,ale domov ísť sa nechcelo.

Dano

Peťova vynáška plynovej bomby na Rysy

40 kg. Ako malo staci ku tomu aby clovek dokazal asi 4 a pol hodiny preklinat sameho seba. :)
Co krok, to slza. Co naraz vetra, to pad. Co pad, to potreba zdvihnut sa. No kedze sme si to s Matkom vymysleli, bolo si to treba "vyžrať" do konca. Chcelo to fakt kusisko sebazaprenia, no podarilo sa...
Dakjem kamarati,ze ste nam prisli pomoct s batohmi.

Peťo