Memoriál Emila Trubača 2019

V sobotu 22.6.2019 pripravil HK JAMES Žiar nad Hronom, na Kalamárke, milé podujatie v podobe pretekov pre tých najmenších. Bol to už 11. ročník Memoriálu Emila Trubača.

Liezlo sa štýlom Top rope, teda „s horným lanom“. Preteky boli situované do sektorov A a B na Horných skalách, kde na pretekárov čakali 4 kvalifikačné cesty pre kategóriu do 12 rokov a 4 kvalifikačné cesty pre kategoriu nad 12 rokov. V kvalifikácii si deti vyskúšali nielen madlovité rebríky, ale aj lezenie po lištičkách, po škárach i na sokolíka. Na spoločnej finálovej ceste potom zabojovali tí, ktorých výsledky kvalifikácie skončili nerozhodne. To všetko za burácania neďaleko zúriacej búrky, ktorá pridala všetkým zúčastneným na intenzite zážitku a liezlo sa v časovej tiesni.

Medzi malými pretekármi mal nemalé zastúpenie aj Horoklub ŠK UMB. Hoci naše deti už mali možnosť okúsiť kalamárkovský andezit, súťažné cesty boli pre ne úplne neznáme. Naši pretekári všetko hravo zvládli, robili Horoklubu česť, získali krásne umiestnenia, hodnotné ceny, ale hlavne nové skúsenosti a kamarátov.

Menovite, v kategórii:

Chlapci do 12 rokov:

1. miesto Dominik Belopotočan

6. miesto Leonard Laco

Dievčatá do 12 rokov:

1. miesto Dominika Stenzlová

Chlapci, 12 a viac rokov:

4. miesto Kristián Belopotočan

Dievčatá, 12 a viac rokov:

3. miesto Bianka Michalcová

4. miesto Petra Lapinová

Veľká vďaka organizátorom, rodinným príslušníkom a divákom, za výbornú atmosféru, búrke, že sa držala mimo dejiska pretekov a pretekárom za bojovnosť a odvahu.

Ďakujem za krásne fotky pánom, Lacovi a Vidovi. Tu je k nim link

Lenka Makovičová