CHAMONIX 2017

7. Horskí vodcovia na „druhom konci“ .. krásne kútiky a sokolíky
    8. Vidíte chatu ? - Envers – dolu na hrebeni
    9. Všetci traja na zábere  ... Kedy zasa v takejto zostave
    10. V takejto panoráme- to sa lezie .. „skoro“ krajšie ako na Kalamárke .. ale iba „skoro“
    11. Mirec v akcií - o chvíľu zablúdil a hodil „Tygra“ do malého stopera -!!! Ukázal svoj morál
    12. Maroš - v záverečnej „rajbasovej“ dĺžke - veriť nohám je
    13. Druhá cesta - „Obchodník s pieskom“ - prekvapila obťažnosťou – ťažšie ako napísané
    14. Keď sokolík – tak poriadny
    15. Z kútikov do platní – trošku cik- cak .. ale logicky hore
    16. Týchto 6a+ bolo ťažších ako 6c v Dracule
    17. Aj geriater si musí užívať .... v tejto žule, to by si každý užíval 
    18. Kde sa tu zobrali trávičky ??? - po previse do takého kútika – asi za odmenu 
    19. Záverečné „rajbasy“ .. kde mám hlavu ?
    20. Rajbasy z hora
    21. Zaslúžené pivko - za nekresťanskú cenu – chutilo dvojnásobne

Rád by som sa už konečne zúčastnil niektorej z oddielových akcií!

Verte alebo nie, Mirko Knoško je mi svedkom, že posledné tri razy som už mal zaplatené aj rezervované miesto. Zase som nebol s tou veľkou chasou plnou pohody, humoru a priateľstva.

Tentoraz som uprednostnil Chamonix pred vašou partiou.

Dúfam, že aspoň foto z akcie v Chamonix vám prinesie trošku alpského vzduchu a motivácie.

A viete čo mi napadlo?...že ideálne miesto na klubovicu by mohla byť chata Envers rovno pod Chamonixkými Ihlami. JJJ

Každý si tam nájde, čo potrebuje - super lezenie,  na super žule. Ak by sme obsadili celú chatu, isto-iste by sme sa zapísali do dejín a to nielen slovenských. JJJ

Už začiatkom leta sme mali naplánovaný výjazd do Chamonix s jasným cieľom, bohužiaľ sa to nepodarilo. Vtedy sme boli štyria. Potom som v priebehu leta menil a pozýval lezeckých partnerov a menil aj ciele. Celkom som bol zbalený 4krát! a až na 5ty pokus som vycestoval. Priznám sa, bolo celkom umenie udržať sa motivovaný a popritom plniť aj povinnosti zamestnaného človeka.

Po ceste domov zo Chanmonix som sa zastavil v Arcu a objavil tam tričko s napisom  Life is a journey, not a destination‘. Ak ho trošku pozmením na lezeckú tematiku Climbing is a journey, not a destination (Lezenie je cesta a nie cieľ), tak potom celý môj/náš výlet sa podaril na viac ako 100%.

Ako iste viete, leziem dlho a leziem rád. Možno až veľmi/príliš rád JJ J

A taktiež viete, že, z rôznych dôvodov, som často zranený (veľmi rád by som v tomto slovnom spojení používal už iba minulý čas) a teda svoje aktivity musím napasovať medzi tie zranenia, čo je niekedy   zložitejšie ako medzi dni voľna v robote JJJ

Chamonix na otočku mám overený: pred dvoma rokmi Petit Jorasses, cesta Anouk - možno si ešte spomínate...

Treba iba prepnúť mód z pracovného do lezeckého a trošku zaťať zuby, najmä keď už štvrtú noc nemáte dostatok spánku. Zima v Alpách bola chudobná na sneh a toto leto bolo teplé, s veľmi nestálym počasím. Po príchode sme rýchlo zhodnotili, že ľadovec, ktorým sme mali ísť pod stenu, je iba pre samovrahov.

Podľa výroku Maroša Červienku Ihly ťa nikdy nesklamú‘, sme zakotvili na chate Envers rovno pod Chamonixckými ihlami. Presnejšie to ale bolo POD chatou, keďže bola plne obsadená.

Je tam výber pre celý náš oddiel - mám sprievodcu - požičiam, poradím.

Predpoveď počasia bola tak na jednu kratšiu (10 dĺžkovú) cestu.

Maroč Červienka, ktorý má v oblasti Mont Blanku vylezených viac ako 200 ciest išiel s nami do cesty Dracula, ktorú ešte neliezol.

Prvý štand je spoločný s cestou Le Marchand de sable (Obchodník s pieskom).

Tak po zlanení Draculy sme už  s Mirkom Černom pokračovali touto cestou, o ktorej je známe, že jej značenie 6a+ je značne podhodnotené.

Krásne lezenie a krásne zážitky!

Tesne sme ušli pred dažďom a bivakovali už na ceste do Chamonix na stanici Montervers.

30.08.2017

Dracula 6c                                     Miro Černo, Maroš Červienka, Rudo Hajdučík

Le Marchand de sable  6a+       Miro Černo, Rudo Hajdučík

Rudo Hajdučík