Aktuálne
 • Otváracie hodiny lezeckej steny

  Lezeckú stenu Pavúk plánujeme otvoriť od 19.9.2022. 

 • Podporte nás prostredníctvom 2 %

  Vážení naši priaznivci. Aj tento rok sa uchádzame o Vašu priazeň a podporu v rámci venovania 2%.

  Aj v tomto roku chceme použiť získané prostriedky na preisťovanie (výmena borhákov atď.) a zaisťovanie nových lezeckých ciest v oblastiach Kalamárka a okolie Banskej Bystrice. Ďalšie prostriedky chceme smerovať na dostavbu a rozšírenie lezeckej steny Pavúk a fungovanie lezeckých krúžkov.

 • Členské príspevky na rok 2022

  Aj tento rok je možné vstúpiť do našich radov. V rámci Horoklubu máte možnosť získať aj členstvo a s ním spojené výhody v SHS James (horolezecké členstvo), alebo KST (turistické členstvo). Je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu. Keďže preukazy v SHS James a KST platia a s ním spojené poistenie platia do 31.3.2022 (v rámci obdobia roku 2021) skúste to zrealizovať do 1.2. alebo 15.3.2022  je potrebné vyplniť konkrétny formulár a úhradou na účet zrealizovať platbu. 

Nox Quaerox 20.3.2019

Nox Quaerox sa vrátil do centra študentského života. Študentský V-klub po štyroch rokoch znovu privítal svetielka z čeloviek presekávajúcich tmu okolitých ulíc. Tento raz to bolo čisto v podaní v dvoch hlavných kategórií- stredoškolákov a vysokoškolákov. Prišli zdolať výzvu tmy, zabehnúť si po zážitok.....

Samotná organizácia bola v rukách dvoch študentov Rekreológie, Katky a Sama ktorí dostali takéto zadanie v rámci semestrálnej práce. Teória z prípravy takéhoto rozsiahleho podujatia, veď sa ho zúčastnilo 43 dvojích (86 súťažiacich) sa pretavila do praxe z priamej realizácie. Museli zvládnuť, propagáciu, rozpočet, osloviť sponzorov, odmoderovať samotné podujatie ale aj zostaviť tím dobrovoľníkov, ktorí im pomohli zabezpečiť samotnú realizáciu. Časovo náročná bola aj príprava  samotnej trate v neskorých nočných hodinách... Odmenou za túto prácu im bola určite rekordná účasť v podaní stredoškolákov (62 súťažiacich) zo škôl Banskej Bystrice. Veď možno v týchto radoch sa nájdu ich ďalší budúci spolužiaci na rôznych odboroch UMB.....

 

Popis súťaže

Nox Quaerox je nočný orientačný beh dvojíc. Každá dvojica dostane mapu, na ktorej sú vyznačené kontroly. Kontroly majú rôznu bodovú hodnotu podľa vzdialenosti a náročnosti umiestnenia. Mapu dostanete tesne pred hromadným štartom. Na druhej strane budú nápovedy, ako nájsť kontrolu, ktorú zapíšete do vedľajšieho políčka. Po dobehnutí odovzdáte zápisný hárok zapisovateľovi, ktorý vám zastavuje čas (hárok musí byť označený názvom tímu, kategóriou a pri odovzdaní musia byť prítomní obaja z dvojice).

Na hľadanie kontroliek budete mať presne 60 minút. Za tento čas sa snažíte nazbierať čo najväčší počet bodov. Za prekročenie časového limitu nasleduje penalizácia – za každú minútu navyše sa tímu odpočíta 1 bod z už nazbieraných bodov. Časový limit celej súťaže končí po 80 minútach od štartu (po jeho prekročení bude dvojica diskvalifikovaná).

Dvojica s najlepším výsledkom vyhráva.

Termín: 20.3.2019

Čas: 17:30 – registrácia
18:45 – vysvetľovanie pravidiel
19:00 – štart

Miesto konania (štart, cieľ): V-club, Tajovského 40, Banská Bystrica

Kategórie:

- Muži

- Ženy

- Mix (žena, muž)