• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Zimný Ďumbier, lezenie I. , 4.2.2017

V sobotu sme s Ľudkom vyliezli Kobylu.V pláne bolo niečo ľahké na rozlezenie. Je to medzi Ďumbierom a Štiavnicou. Posledné 2 dĺžky spoločné s Baníkovým pilierom. Cestou sa striedali príjemne zamrznuté trávičky so sypkým nenosným snehom, systém jeden krok vpred a dva vzad. Drina. V druhej dĺžke prekvapil asi 15m dlhý kútik, ktorý v žiadnom prípade nebol za 3. Kade to malo byť za 3, doteraz netuším. Celkom sme si tam zaliezli. Všetky istenia vlastné. Záver krásny krajinkársky, len mi hore zmrzol mobil, takže aj fotky zmrzli.

Dano, Ľudo

Ja, v pozadí ten drytoolingový kútik.
    Ľudko dolieza na Veľkú kobylu.
    Ľudko na štande
    Nádherný ostrov snehovo-skalný hrebienok medzi Veľkou kopou a Ostrým sedlom v ktorom Ľudko štanduje.
    No a už sa k nemu blíži
    Nuž,škoda že to zmrzlo
    Zostupovali sme východným žľabom do ktorého sme zlanili z borháku na vrchole Pagovej kopy.