• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Zimné sústredenie na Chate pod Rysmi

Naše tohtoročne oddielové sústredenie na Chate pod Rysmi. Jediný pekný deň/ zvyšok fujak/sme podnikli impozantnú skialp túru. Ja druhý krát po 30 rokoch, ale v opačnom smere.Trasa: Chata Rysy- Váha- Ťažká dolina- sedlo Pustá lávka-Kačacie pleso- Kačacia dolina-Východná železná brána. Ľadové pleso- Dračie sedlo- Dračia dolinka - Dračia bránka- Chata Rysy.Ostatné dni sa pili horce, hralo, spievalo,tancovalo pri tyči, ohurovalo vtipmi, spomínalo, plánovalo,filozofovalo, na latrínu v mačkách chodilo,v noci v hice zle spalo,ale domov ísť sa nechcelo.

Dano

Peťova vynáška plynovej bomby na Rysy

40 kg. Ako malo staci ku tomu aby clovek dokazal asi 4 a pol hodiny preklinat sameho seba. :)
Co krok, to slza. Co naraz vetra, to pad. Co pad, to potreba zdvihnut sa. No kedze sme si to s Matkom vymysleli, bolo si to treba "vyžrať" do konca. Chcelo to fakt kusisko sebazaprenia, no podarilo sa...
Dakjem kamarati,ze ste nam prisli pomoct s batohmi.

Peťo