• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Zimné sústredenie Horoklubu v Vysokých Tatrách

Od 26.2 do 1.3.2015 sme boli vo Vysokých Tatrách na chate pri Popradskom plese. Celkovo sme sa tam zišli 15 a traja členovia došli jeden deň na otočku.

Štvrtok bolo počasie mizerné a tak po krátkom prieskume vo Zlomiskách sme sa radšej vrátili späť, keďže bolo počuť padať menšie lavíny (viditeľnosť v doline bola cca 10 - 30m). Vo štvrtok večer prišli ďalší ľudia a začali sme sa baviť o plánoch na ďalší deň. Jedna partia išla liezť na Tupú, zvyšok išiel na pásy - na Rysy a do Zlomísk. V piatok prišiel zvyšok partie a večer sa mohol začať... Posedenie, plány, spomienky, diskusie... atď.

Sobota bola asi najkrajším dňom, keďže už od rána bolo počasie pekné. Z Bystrice prišiel Milan s Daníkom, tak som sa pridal k nim a išli sme do Rumanovej dolinky, odkiaľ sme liezli na Vysokú. Zvyšok sa rozdelil na viac partií - lezenie a skialpinizmus. V sobotu večer sme sa opäť stretli na chate, kde nám Stano Melek premietol fotky a filmy zo svojho súkromného archívu (skialp v Tatrách, prechody sediel ... a Haute Route prechod z Chamonix do Zermattu), ktorú absolvovali minulý rok. V nedeľu nám zase Stano urobil prednášku o lavínovej problematike a vyhľadávanie zasypaných pomocou pípsov.

Miro