• Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.

Témy workshopov:

• 16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
    • 23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
    • 30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
    • 7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
    • 14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
  • Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

Zimné sústredenie Horoklubu v Vysokých Tatrách

Od 26.2 do 1.3.2015 sme boli vo Vysokých Tatrách na chate pri Popradskom plese. Celkovo sme sa tam zišli 15 a traja členovia došli jeden deň na otočku.

Štvrtok bolo počasie mizerné a tak po krátkom prieskume vo Zlomiskách sme sa radšej vrátili späť, keďže bolo počuť padať menšie lavíny (viditeľnosť v doline bola cca 10 - 30m). Vo štvrtok večer prišli ďalší ľudia a začali sme sa baviť o plánoch na ďalší deň. Jedna partia išla liezť na Tupú, zvyšok išiel na pásy - na Rysy a do Zlomísk. V piatok prišiel zvyšok partie a večer sa mohol začať... Posedenie, plány, spomienky, diskusie... atď.

Sobota bola asi najkrajším dňom, keďže už od rána bolo počasie pekné. Z Bystrice prišiel Milan s Daníkom, tak som sa pridal k nim a išli sme do Rumanovej dolinky, odkiaľ sme liezli na Vysokú. Zvyšok sa rozdelil na viac partií - lezenie a skialpinizmus. V sobotu večer sme sa opäť stretli na chate, kde nám Stano Melek premietol fotky a filmy zo svojho súkromného archívu (skialp v Tatrách, prechody sediel ... a Haute Route prechod z Chamonix do Zermattu), ktorú absolvovali minulý rok. V nedeľu nám zase Stano urobil prednášku o lavínovej problematike a vyhľadávanie zasypaných pomocou pípsov.

Miro