• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Zdokonaľovací kurz lezenia na skalách.

Kurz je určený záujemcom, ktorí už majú určité skúsenosti s lezením na skalách a radi by si vyskúšali lezenie vo viac dĺžkových cestách. Je to ideálna príprava na tatranské lezenie.

Pod vedením skúsených inštruktorov si takto môžeš  vyskúšať a vychutnať lezenie na skale s peknou expozíciou, precvičiť si istenie, budovanie štandov,  používanie vlastných istiacich prostriedkov,  proste všetko potrebné pre lezenie viac dĺžkových ciest. Miesto a trvanie kurzu prispôsobíme podmienkam a požiadavkám frekventantov a ich zručnostiam. Ideálnym miestom pre takýto nácvik je napríklad lezecká oblasť Hrádok (Nováky).

Cena: 1 osoba 90,- €/deň, 2 osoby 55,- €/os./deň

Cena 2 a viac dní: 1 osoba 75,- €/deň, 2 osoby 40,- €/os./deň

V cene je zahrnuté: zapožičanie lezeckého materiálu, doprava

V prípade viacdňových podujatí účastníci hradia vlastné pobytové náklady aj pobytové náklady na inštruktora na mieste konania. Ubytovanie je zabezpečené na chate alebo v stane.

V prípade záujmu o kurz  VYPLNTE FORMULÁR . Budeme Vás obratom kontaktovať.

(Pri tomto kurze odporúčame  aby mal záujemca úspešne zvládnutý základný kurz lezenia na skalách).