Oznam

Dňa 18.3.2019 - pondelok bude lezecká stena otvorená až po 18,30 hod. z dôvodu konania podujatia. Za porozumenie ďakujeme.

• Nox Quaerox 20.3.2019

Nox Quaerox sa vracia do centra študentského života. Opäť sa rozbehnú svetielka čeloviek tmou okolo vysokoškolských internátov a to už 20.3.2019. Tento raz v podaní v dvoch hlavných kategóriách pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Proste zabehni si po zážitok.....

Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Na lezeckej stene Pavúk sme realizovali workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa prezentovali najnovšie postupy a zároveň si ich účastníci mohli vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.
Workshopy sú určené nie len pre začiatočníkov, ale aj pre pokročilých lezcov. Nezabúdajte, že nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.
Miesto Lezecká stena Pavúk http://www.stena.horoklub.sk/

Témy workshopov boli nasledovné:

• Workshop č.1 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
  • Workshop č.2 - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
  • Workshop č.3 - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
  • Workshop č.4 - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
  • Workshop č.5 - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.