• Pripravujeme lezecké krúžky na lezeckej stene Pavúk

Aj tento školský rok budú na lezeckej stene Pavúk prebiehať lezecké krúžky. V spolupráci s Centrom voľného času, Havranské 9 Banská Bystrica a Gymnáziom J.G.Tajovského organizujeme podľa predbežného harmonogramu tieto krúžky:

• pondelok - deti  2- 4. ročník ZŠ  - 1 x do týždňa
    • utorok - deti  5- 6. ročník ZŠ  - 1 x do týždňa
    • streda - stredoškoláci  - 1 x do týždňa
    • štvrtok - deti  7- 9. ročník ZŠ  - 1 x do týždňa
    • Krúžok športového lezenia 3x do týždňa

Viac informácií zverejníme začiatkom septembra

• Otvorenie lezeckej steny Pavúk

Po sezónnej uzávere plánujeme otvoriť lezeckú stenu Pavúk pre verejnosť už od pondelka 16.9.2019

workshop "Lezieme bezpečne" -záchrana STRAUSS 22.5.2019

Na základe požiadavky členov klubu sme aj túto jar  realizovali  22.5.2019 od 17,00 hod na lezeckej stene Pavúk  workshop "Lezieme bezpečne". Tento raz pod vedením horského vodcu Mirka Černa a inštruktora skalného lezenia Mirka Knoška. Téma bola Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním. Vyblokovaná lezecká stena nám poskytla potrebné zázemie a všetci zúčastnený si mohli niekoľko krát zopakovať potrebné postupy.