Oznam

Dňa 18.3.2019 - pondelok bude lezecká stena otvorená až po 18,30 hod. z dôvodu konania podujatia. Za porozumenie ďakujeme.

• Nox Quaerox 20.3.2019

Nox Quaerox sa vracia do centra študentského života. Opäť sa rozbehnú svetielka čeloviek tmou okolo vysokoškolských internátov a to už 20.3.2019. Tento raz v podaní v dvoch hlavných kategóriách pre stredoškolákov a vysokoškolákov. Proste zabehni si po zážitok.....

Vznik nového lezeckého sektoru na Kalamárke

Ahojte.
Tak sme teda ešte boli cez víkend (aj) prehodnotiť / potvrdiť obtiažnosti v našom novom sektore a ja teda zverejňujem nákresy a popisy ciest.
Všetky cesty boli vylezené zdola (po očistení) a dovolil som si im dať názvy :)
Na koncoch ciest sú osadené nové bezpečnostné prvky - prasiatka pospájané reťazami.
Tu je teda zoznam ciest a nakresy...
Cesty v metodickom sektore (Horne skaly)

1.)   ① Ľudkovi k 70ke : IV+, 13 m, 6 BH + Z

2.)   ② Levitácia : V-, 13 m, 6 BH + Z

3.)   ③ Nominatív  : V-, 13 m , 5 BH + Z

4.)   ④ M&M’s : III, 14 m, 5 BH + Z (2. a 4. BH zdvojeny pre nacvik standov)

5.)   ⑤ Puklinou v stienke : IV, 13 m, 3 BH + Z (spoločný s pilierikom M&Ms)

6.)   ⑥ Komín : IV , 11 m, 5 BH + Z

7.)   ⑦ Pre radosť : IV, 10 m, 5 BH + Z

8.)   ⑧ Ku stromu : III+, 9 m, 5 BH + Z

Dúfam teda, že to bude  obľúbené výcvikové centrum pre začínajúcich lezúňov :)

Moje poďakovanie patri hlavne:
Za pomoc pri čistení, vŕtaní a lepení:
M&M (Monika a Marcel) Zubrikovcom, Ludkovi Sihelskemu, Matovi Cepelovi, Peťovi Kollárovi, Lucke Kazárovej a mnohým ďalším.

Za technickú a materiálnu pomoc:
Petovi Greksákovi, firme HILTI, firme AVG group, nášmu oddielu Horoklub BB, Peťovi Černovi, Nadácii Telekom

V neposlednom rade Rudovi Hajdučíkovi za zháňanie vecí, odborné rady (dosť som sa ho veru naotravoval čo a ako :) ) a požicanie strojov :)

Drzte sa... :)
Peter Padúch