• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Vysokoškoláci na Kalamárke

Kaľamárka nad Detvou nás po pol roku znovu prichýlila. Krásne skalné útvary ponúkali priam lákali na zdolanie. Od 4.5. – 6.5. 2017 sme tu realizovali Kurz horolezectva. Študenti sa popasovali so strachom, ako aj naučili základným horolezeckým zručnostiam. Večer Horský golf a zmorené tváre pri prekonávaní extrémnej trasy. Človek by neveril kam všade dokáže odskočiť loptička. Večer zaslúžený oheň, outdoorový film o životnej ceste Yosemitských horolezcov a zábava. Veľa zážitkov ale aj poznatkov. Tak možno zase nabudúce. Jaro Kompán a Peter Mandzák