Aktuálne
 • Ćervenec 2018

  Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
  Za Horoklub ŠK UMB
  Ivo Fellner a Miro Knoško

 • Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

  Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
  Miro Knoško

  Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

 • Otvárame nový lezecký krúžok pre deti 2 stupňa ZŠ

  Pre deti 2 stupňa ZŠ  otvárame pravidelný krúžok každý štvrtok od 21.9.2017 v čase 16,00-17,00hod.  Prihlasovanie a viac informácií u Mgr. Lucii Sirotiarovej (0914114145) - Centrum voľného času, Havranské 9, 975 90 Banská Bystrica 

Volia veža

Lezenica na Volovke

 

Volovku som vždy mal rád.V Janigovi začiatkom leta s Luboškom som si spomenul .Voľakedy dávno som liezol kúsok vedľa Puškášovu cestu  Krásne platne a škáry a dosť ťažký kút s previsikmi. Tak som si to pamätal.To stojí na zopakovanie. Nahovoril som Mira Slováka a pridal sa aj Milan Styk.Bola krásna októbrová sobota. Plech. Vyrážame o piatej ráno z BB. Ponáhľame sa. Možno by sme stihli aj Hviezdu. Tankujeme v Ružomberku. Ale čo sme to natankovali? 30 l benzinu do Milanovho diesela. A je to v prdeli "Končíme!" zúfalo hovori vinnik Miro  majiteľovi auta Milanovi. Milan: "Prečo by sme mali končiť ?"Toho už nič nerozhodí.To je povaha na závidenie. Začinam riešiť náhradný program.Pán boh nás ale má rád.Pomohli nám Ružomberskí hasiči a o pol ôsmej nanovo pretankovaní opúšťame Ružomberok.Treba dohnať časový sklz.Milan a Miro sú vysokofrekvenčné typy, tak som sa snažil v rámci mojich fyzických možností prispôsobiť s vyplazeným jazykom. Dreme. Cestou na úzkom chodníku predbiehame min dva maďarské autobusy. 0 11- tej sme pod stenou. Trošku meditujeme kde presne astúpiť.Pochopiteľne schému nikto nezobral. Na tretej dĺžke začinajú platne.Miro sa trošku hnevá, že prd vieme ako ďalej, aj keď sme to už obaja liezli. No Mirko30 rokov vymaže detaily.Milan to liezol pred 5-timi rokmi ,ale asi mal okno. Na štandoch nálada, pohodička veget,vtipy,keksík,čajík krásne počko.Hladina Žabich plies sa trbliece hlboko pod nami.Teplúčko. Tlaková výš by sa dala krájať.Aj dvojičky sa beznádejne motajú do seba .Len tie moje vibrami sú svinsky ťažke. Pripinam ich Milanovi na sedák . Nesiem batoh a ruky už mám vyťahané ako orangutan. Nádherne lezenie. ostré škárky sokoliky, paráda, koncentrované šťastie, Potom kľučová dĺžka -kút s previsikmi. Posledná dĺžka  položeny sokolik.Ľahký hrebeň na vrchol. Hore tlačenica - Vaclavák.Celá Višegradská štvorka tu má zastúpenie.Vrcholové foto.Nasávame atmosféru panorám všetkými zmyslami. Škoda ,že sa tento pocit nedá zakonzervovať.Treba zostúpiť. Dni sú už krátke. Nasleduje zlaňák, zostup resp. zbeh a niekoľko pív  do vysušených krkov na Popradskom. S tým súvisiace endorfiny šťastia zaplavia celý organizmus. Romantická cesta nočným lesom absolútnou tmou po ceste z Popradského plesa k autu, spojená s filozofovaním o zdravej vyžive a našich ďalších horolezeckých plánoch.Alpy,zima a tak podobne Zase sme medveďa nestretli. Úžasná sobota za nami. Asi posledná Tatranská túra ( už ôsma) v tejto celkom pre mňa úspešnej sezóne. Tešim sa na zimu a všetkých pozdravujem.  

 

Dano

 

PS: Nikdy netankujte benzin do diesela

 • Bocian a jeho dvaja kamaráti
  Bocian a jeho dvaja kamaráti
 • toto ná čaká
  toto ná čaká
 • Milan
  Milan
 • veget na štande
  veget na štande
 • Tak kade ďalej vy mudrlanti.
  Tak kade ďalej vy mudrlanti.
 • Žabie plesá
  Žabie plesá
 • tretia dĺžka
  tretia dĺžka
 • kľúčová dĺžka
  kľúčová dĺžka
 • rýchlo, treba mi cikať
  rýchlo, treba mi cikať
 • ahojte hoši
  ahojte hoši