• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

ÚTEK DO TATIER II

Príde – nepríde? Sedíme v reštike a máme na výber. Viac piva a užívanie si unaveného tela pri silných rečičkách, alebo čakať či príde Mirec a ísť trochu skôr spať. Prišiel – neskorom ale predsa.

Včera sme si dali s Peťom Paduchom poriadne do tela a dnes môj dieselový motor naladený v móde „Chodiť“ hľadá palivo a rozmýšľa, či by nebolo lepšie zapnúť twinturbo.
Nezapne – lebo nemá!
Už som si spomenul ako sa volajú tie tri vežičky, čo som včera spomínal..., Pekelník, Diablovina a Zlatistá veža.
Super. Takže to nie je so mnou také zlé. Len to prichádza trošku neskôr.
Možno si zajtra spomeniem aj na niečo iné. Napr. ako liezť rajbasy, aby ma neboleli tie moje lýtka.
Peťo včera trefne poznamenal.
„Keď lezie so mnou Lídka – nebolia ma lýtka“ :-). Čím to asi je?
Mal by som niečo na tom mojom spolulezcovi zmeniť!

Neradi máme dlhé nástupy a krátke steny. Ošarpance také sú. Odmenou je zasa pekná skala a radosť v očiach Mirka Černa. Teší sa rovnako, ako keby sme išli na Capucína. Dnes málo previsov a veľa rajbasov.

• Magické oko 7, prelomová cesta od Jara Petrenčáka. Diky Jarko.
• Bravo Mozart 7+, toto sa na preglejke nenaučíš.

Rudo Hajdučík