Červenec 2019
    Ďalšia zimná akcia pre členov klubu. Tradičný Červenec 22-24.2.2019
  • Zbojníčka 2019

Zimné skialpinisticko -lezecké sústredenie vo Vysokých Tatrách bude 25. - 27. januára 2019 na Zbojníckej chate. Kontaktná osoba Miro Knoško

ÚTEK DO TATIER I

Duco v Chorvátsku, Peťo na bajku, Ďuro a Igor chodia ráno na Pajštún (vraj)a ostatní  kade – tade roztrúsení... alebo zasa zabudli a chcú si za to kúpiť zlaté body, aby mohli byť na budúci týždeň predsedom? Neviem, ale viem, že  ja oravský Stredoslovák, mám zachraňovať  meno spolku v Tatrách.

Náš klasik hovorí, že na lezení je najťažšia turistika a na turistike chodenie ... tak  prepínam GLK mód do polohy „chodiť“ radím jednotku s redukciou a pomaly sa pachtím pod Volovku.
Celou cestou rozmýšľam, ako sa len volajú tie tri vežičky medzi Satanovým žľabom a Zadnou baštou.
No jednoducho Gelo – nič si nepamätá :-), lenže zato mi nik  body nedá -  neviem to dokázať. Ani Peťo Padúch, náš budúci dorastenec mi nevie pomôcť. Žeby  zabudol – zabúdal aj on? Neverím!
On to iba na mňa hrá. Je solidárny. Ďakujem.
Ale nezabúda spievať, aká je tam krásna skala a ktorú cestu už liezol a ktorú ešte nie.
A to nevie, že Gelo má vždy jasné, čo chce liezť. Ak by však nemal – zavolal by insitnému psychológovi a ten by ho nasmeroval (Hope) :-), GLK mód „Chodiť“ prepínam do módu 4x4 a starý dobrý diesel štartuje...

• Eštok - Janiga 6+/7-, úžasná klasika, kto neliezol, môže ľutovať.
• Moribundus 7-, ktorý fasinger dal tak peknej ceste tak škaredé meno?
• Orolin - Kývala 7, treba aj morál potrénovať.
• Hviezdová 6+, deň je dlhý... a čo budeme robiť na chate celý dlhý večer?

Rudo Hajdučík