• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

ÚTEK DO TATIER I

Duco v Chorvátsku, Peťo na bajku, Ďuro a Igor chodia ráno na Pajštún (vraj)a ostatní  kade – tade roztrúsení... alebo zasa zabudli a chcú si za to kúpiť zlaté body, aby mohli byť na budúci týždeň predsedom? Neviem, ale viem, že  ja oravský Stredoslovák, mám zachraňovať  meno spolku v Tatrách.

Náš klasik hovorí, že na lezení je najťažšia turistika a na turistike chodenie ... tak  prepínam GLK mód do polohy „chodiť“ radím jednotku s redukciou a pomaly sa pachtím pod Volovku.
Celou cestou rozmýšľam, ako sa len volajú tie tri vežičky medzi Satanovým žľabom a Zadnou baštou.
No jednoducho Gelo – nič si nepamätá :-), lenže zato mi nik  body nedá -  neviem to dokázať. Ani Peťo Padúch, náš budúci dorastenec mi nevie pomôcť. Žeby  zabudol – zabúdal aj on? Neverím!
On to iba na mňa hrá. Je solidárny. Ďakujem.
Ale nezabúda spievať, aká je tam krásna skala a ktorú cestu už liezol a ktorú ešte nie.
A to nevie, že Gelo má vždy jasné, čo chce liezť. Ak by však nemal – zavolal by insitnému psychológovi a ten by ho nasmeroval (Hope) :-), GLK mód „Chodiť“ prepínam do módu 4x4 a starý dobrý diesel štartuje...

• Eštok - Janiga 6+/7-, úžasná klasika, kto neliezol, môže ľutovať.
• Moribundus 7-, ktorý fasinger dal tak peknej ceste tak škaredé meno?
• Orolin - Kývala 7, treba aj morál potrénovať.
• Hviezdová 6+, deň je dlhý... a čo budeme robiť na chate celý dlhý večer?

Rudo Hajdučík