• Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

• Otváracie hodiny na lezeckej stene Pavúk v mesiaci jún 2018

Dňa 27.5.2018 bude stena zatvorená

V mesiaci jún bude stena pre verejnosť otvorená len v UTOROK a ŠTVRTOK v čase od 17,00 do 20,30 hod. V iné dno je možné otvoriť stenu len po dohode pre skupinu nad 10 ľudí.

Prevádzka steny končí 26.6.2018. Stenu otvoríme od 17.9.2018

ÚTEK DO TATIER I

Duco v Chorvátsku, Peťo na bajku, Ďuro a Igor chodia ráno na Pajštún (vraj)a ostatní  kade – tade roztrúsení... alebo zasa zabudli a chcú si za to kúpiť zlaté body, aby mohli byť na budúci týždeň predsedom? Neviem, ale viem, že  ja oravský Stredoslovák, mám zachraňovať  meno spolku v Tatrách.

Náš klasik hovorí, že na lezení je najťažšia turistika a na turistike chodenie ... tak  prepínam GLK mód do polohy „chodiť“ radím jednotku s redukciou a pomaly sa pachtím pod Volovku.
Celou cestou rozmýšľam, ako sa len volajú tie tri vežičky medzi Satanovým žľabom a Zadnou baštou.
No jednoducho Gelo – nič si nepamätá :-), lenže zato mi nik  body nedá -  neviem to dokázať. Ani Peťo Padúch, náš budúci dorastenec mi nevie pomôcť. Žeby  zabudol – zabúdal aj on? Neverím!
On to iba na mňa hrá. Je solidárny. Ďakujem.
Ale nezabúda spievať, aká je tam krásna skala a ktorú cestu už liezol a ktorú ešte nie.
A to nevie, že Gelo má vždy jasné, čo chce liezť. Ak by však nemal – zavolal by insitnému psychológovi a ten by ho nasmeroval (Hope) :-), GLK mód „Chodiť“ prepínam do módu 4x4 a starý dobrý diesel štartuje...

• Eštok - Janiga 6+/7-, úžasná klasika, kto neliezol, môže ľutovať.
• Moribundus 7-, ktorý fasinger dal tak peknej ceste tak škaredé meno?
• Orolin - Kývala 7, treba aj morál potrénovať.
• Hviezdová 6+, deň je dlhý... a čo budeme robiť na chate celý dlhý večer?

Rudo Hajdučík