• Oznam

V čase konania workshopu Lezieme bezpečne- záchrana Strauss bude lezecká stena pre verejnosť uzavretá. V termíne 22.5.2019 od 17,00 hod do  19,00 hod. Za pochopenie ďakujeme.

• Zmena otváracích hodín na lezeckej stene Pavúk

Zmena otváracích hodín na lezeckej stene Pavúk od 1.5.- 31.5.2019

Stena bude otvorená nasledovne:

Pondelok- zatvorené

Utorok 17.00-20.30 hod.

Streda 17.00-20.30 hod.

Štvrtok 17.00-20.30 hod.

Piatok zatvorené

Sobota -zatvorené

Nedeľa (štátne sviatky) 15,00-20,00 hod.

• Kalamárka stredoškoláci

Tak ako minulý rok tak aj tento končíme stredoškolský krúžok na skalách.

Ulenfeldov pohár 2019

V sobotu 23.3.2019 sa v Ružomberku konal VII. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov Pohár.

Horoklub ŠK UMB reprezentovali naši najmladší členovia - 14 statočných, ktorí sa vydali na ich prvé lezecké preteky v živote. Všetci bojovali s úsmevom až do úplného vyčerpania a dosiahli výborné umiestnenia vo všetkých detských kategóriách.

Menovite, v kategórii:

Chlapci do 10 rokov:
1. miesto Dominik Belopotočan.
4. miesto Juraj Viktor

Dievčatá do 10 rokov:
4. miesto Alexandra Bartkovičová

Chlapci 11-14 rokov:
3. miesto Adam Ciglan
4. miesto Kristián Belopotočan

Dievčatá 11-14 rokov:
1. miesto Petra Lapinová
2. miesto Dominika Stenzlová
3. miesto Bianka Michalcová

Hoci šlo o lezenie s horným lanom, rozhodne nešlo o umiestnenia zadarmo. Osem súťažných ciest rôznych obtiažností dokonale preverilo lezecké schopnosti malých lezcov. Organizátori využili naplno možnosti stienky a preskúšali deti v lezení na hrane, v kúte, v previse, v strope, po lištách, stiskoch, oblinách i štruktúrach. Na konci deti dostali zaslúženú odmenu v podobe krásnych diplomov a cien, ale hlavne dobrej nálady a priateľskej atmosféry. Verím, že o rok Ružomberku opäť ukážu, ako sa lezie u nás na Pavúku.

Lenka Makovičová