• Otvorenie lezeckej steny Pavúk

Lezecká stena Pavúk bude pre verejnosť otvorená až od novej sezóny od septembra 2020. Zakúpené permanentky zostávajú v platnosti. Na stenu je možné ísť len pre organizované skupiny nad 10 osôb. Čas a dátum si dohodnite so správcom steny.

Ďakujeme za pochopenie

• projekt Podpora rozvoja športu na rok 2019

V prílohe je zverejnená Výzva na predkladanie ponúk v rámci nákupu športového vybavenia pre udržateľnosť a podporu športu. Zákazka je realizovaná s finančnou podporou Úradu vlády SR – program „Podpora rozvoja športu na rok 2019.“

• Členské príspevky na rok 2020

Našou snahou je zefektívniť postup administrácie a zaktualizovať kontaktné údaje. Úhrada je možná len cez účet v prípade špecifických požiadaviek kontaktujte Mirka Knoška (0907314715) Zároveň pri vypĺňaní formuláru sa aktualizujú Vaše osobné údaje, ktoré sú potrebné pre poistenie a databázu SHS James a KST. Prosím venujte tomu pozornosť, ušetríte nám všetkým čas.

Ulenfeldov pohár 2019

V sobotu 23.3.2019 sa v Ružomberku konal VII. ročník oblastnej súťaže v lezení na umelej stene - Ulenfeldov Pohár.

Horoklub ŠK UMB reprezentovali naši najmladší členovia - 14 statočných, ktorí sa vydali na ich prvé lezecké preteky v živote. Všetci bojovali s úsmevom až do úplného vyčerpania a dosiahli výborné umiestnenia vo všetkých detských kategóriách.

Menovite, v kategórii:

Chlapci do 10 rokov:
1. miesto Dominik Belopotočan.
4. miesto Juraj Viktor

Dievčatá do 10 rokov:
4. miesto Alexandra Bartkovičová

Chlapci 11-14 rokov:
3. miesto Adam Ciglan
4. miesto Kristián Belopotočan

Dievčatá 11-14 rokov:
1. miesto Petra Lapinová
2. miesto Dominika Stenzlová
3. miesto Bianka Michalcová

Hoci šlo o lezenie s horným lanom, rozhodne nešlo o umiestnenia zadarmo. Osem súťažných ciest rôznych obtiažností dokonale preverilo lezecké schopnosti malých lezcov. Organizátori využili naplno možnosti stienky a preskúšali deti v lezení na hrane, v kúte, v previse, v strope, po lištách, stiskoch, oblinách i štruktúrach. Na konci deti dostali zaslúženú odmenu v podobe krásnych diplomov a cien, ale hlavne dobrej nálady a priateľskej atmosféry. Verím, že o rok Ružomberku opäť ukážu, ako sa lezie u nás na Pavúku.

Lenka Makovičová