• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Poďakovanie - projekt Spoločne lezieme bezpečne

Priatelia a kamaráti.

To čo som zažíval v posledných dňoch pri podpore nášho projektu v ktorom začalo vidieť mnoho (až stovky) ľudí význam som pociťoval možno pri víťazstvách našich hokejistov na MS. Nadšenie, výzvu, spolupatričnosť a presvedčenie. Napriek enormnej snahe nás v cieľovej rovinke predbehol iný projekt. Ale to nie je dôvod na sklamanie. Podarilo sa nám vďaka svojmu presvedčeniu získať osobným pričinením 3248 hlasov. V lezeckej komunite sme sa stretli s veľkou podporou čo zvýraznilo myšlienku projektu a hlavne jeho spoločenskú hodnotu a významnosť.

Vďaka poslednému víkendu kde sme organizovali podujatie pre deti v Europe SC sme zviditeľnili horolezectvo, náš klub a lezeckú stenu Pavúk. Práca s stredoškolákmi sa odrazila aj spôsobom ozaj nečakaným. V posledných hodinách hlasovania nás podporili stredoškoláci so Zdravotníckej školy ale aj s internátov. Práve z internátov k nám chodia na Pavúka pravidelne.

Preto by som sa chcel aspoň takto poďakovať všetkým ľuďom za podporu a ich hlasy.

Nesmierna vďaka patrí ľuďom ktorí prišli cez víkend a pomohli ho zorganizovať v Europe SC. Boli to Števo, Laura, Anička, Janka, Ivan, Boco, Miro, Lucka, Lucka, Paulína, Ľuboško, Miro istili, zapisovali a vysvetľovali.

Potom tu boli ďalší Tí ktorí robili túto istú robotu cez mail a web. Ich pričinením hlasovali celé rodiny, priatelia , známy. Robili ste to a išlo Vám to úžasne.

Spolu sme dosiahli obrovský úspech. Som rád že som v takomto klube. Jaro