• Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.

Témy workshopov:

• 16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
    • 23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
    • 30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
    • 7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
    • 14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
  • Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

Poďakovanie - projekt Spoločne lezieme bezpečne

Priatelia a kamaráti.

To čo som zažíval v posledných dňoch pri podpore nášho projektu v ktorom začalo vidieť mnoho (až stovky) ľudí význam som pociťoval možno pri víťazstvách našich hokejistov na MS. Nadšenie, výzvu, spolupatričnosť a presvedčenie. Napriek enormnej snahe nás v cieľovej rovinke predbehol iný projekt. Ale to nie je dôvod na sklamanie. Podarilo sa nám vďaka svojmu presvedčeniu získať osobným pričinením 3248 hlasov. V lezeckej komunite sme sa stretli s veľkou podporou čo zvýraznilo myšlienku projektu a hlavne jeho spoločenskú hodnotu a významnosť.

Vďaka poslednému víkendu kde sme organizovali podujatie pre deti v Europe SC sme zviditeľnili horolezectvo, náš klub a lezeckú stenu Pavúk. Práca s stredoškolákmi sa odrazila aj spôsobom ozaj nečakaným. V posledných hodinách hlasovania nás podporili stredoškoláci so Zdravotníckej školy ale aj s internátov. Práve z internátov k nám chodia na Pavúka pravidelne.

Preto by som sa chcel aspoň takto poďakovať všetkým ľuďom za podporu a ich hlasy.

Nesmierna vďaka patrí ľuďom ktorí prišli cez víkend a pomohli ho zorganizovať v Europe SC. Boli to Števo, Laura, Anička, Janka, Ivan, Boco, Miro, Lucka, Lucka, Paulína, Ľuboško, Miro istili, zapisovali a vysvetľovali.

Potom tu boli ďalší Tí ktorí robili túto istú robotu cez mail a web. Ich pričinením hlasovali celé rodiny, priatelia , známy. Robili ste to a išlo Vám to úžasne.

Spolu sme dosiahli obrovský úspech. Som rád že som v takomto klube. Jaro