• Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.

Témy workshopov:

• 16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
    • 23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
    • 30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
    • 7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
    • 14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
  • Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

Plné členstvo Horoklub + členstvo SHS JAMES

Uvedený typ členstva v našom klube je určený tým ľuďom ktorí majú horolezecké ambície a radi sa podieľajú na klubovej činnosti. Horoklub je  členom Slovenského horolezeckého spolku  (SHS JAMES)  čím môžete získať rozsiahle výhody...

Čo to je PLNÉ členstvo v Horoklube ŠK UMB?

Členstvo v klube nie je len o výhodách a pôžitkoch, klub funguje vtedy, keď sa členovia podieľajú na fungovaní klubu, pretože len vtedy môžu mať všetci z klubu úžitok.

Potreby klubu sú: spoluorganizovať, podieľať a zúčastňovať sa na činnosti klubu, pomáhať a podporovať dobrovoľníckou činnosťou chod klubu a verejné záujmy horolezeckej verejnosti - info dostávate mailom

Výhody členstva:

• zľava na vstup na Lezeckej stene Pavúk,
  • podpora pri organizovanej činnosti Horoklubu
  • zľavy u zmluvných partnerov

Ak využijem členstvo nie len v Horoklube ale aj v SHS JAMES?

Horoklub je  členom Slovenského horolezeckého spolku  (SHS JAMES)  čím môžete získať rozsiahle výhody uvedenej organizácie. Sú to napr.

Ako na to?

Našou snahou je zefektívniť postup administrácie a zaktualizovať kontaktné údaje. Úhrada je možná len cez účet v prípade špecifických požiadaviek kontaktujte Mirka Knoška (0907314715) Zároveň pri vypĺňaní formulára aktualizujete svoje údaje potrebné pre administáciu členských príspevkov.

Vypĺňaním formuláru si vyberiete typ členského, členstvo v organizáciách a výšku príspevkov  ktoré máte poslať na účet.

FORMULÁR aj s inštrukciami

Členské poplatky je možné uhradiť na bankový účet IBAN SK62 8360 5207 0042 0407 9935 variabilný symbol uveďte dátum narodenia na základe vyplneného formulára.

Členské poplatky sa budú uzatvárať do 1.2.2018 a 1.3.2018

(potrebné pre registráciu napr. v SHS JAMES)

Výška členských príspevkov na rok 2018:

• Horoklub ŠK UMB základný príspevok od 4 do 12 Eur (výška zohľadňuje podporu činnosti klubu v roku 2017, rodinné zľavy atď.)

členstvo v SHS JAMES - Slovenský horolezecký spolok JAMES:

• deti a dôchodcovia- deti do 15 rokov (ročník 2002 a neskôr), ženy  (roč. nar. 1962 a skôr) a muži   (roč. nar. 1957 a skôr) = 5 EUR
  • Mládež od 16 do 18 rokov (ročníky 1999 až 2001) = 10 EUR
  • Dospelí nad 18 rokov = 25 EUR+ registračný poplatok je 5 EUR pre nových členov spolku.