• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Najmladší klubový horolezec v akcií 14.8.2015

Ahojte, všetkých Vás pozdravujem. Chcem sa s Vami podeliť o pre mňa výnimočný zážitok.14.8. 2015 sme sa s mojím starším synom Jakubom /8. rokov/, Danom a Ivou dohodli na spoločnej akcii "Velický zub". Zaistená cesta vhodná pre začiatočníkov, rodinku s deťmi /ktoré popoliezajú/ a taktiež len tak na vybaženie. Veľká vďaka ľuďom ktorí tento výstup zaistili. Všetko očistené od lokrov, zaistené štandy + postupové istenia, paráda.

Ja s Danom sme na Sliezsky išli na bicykloch a Kubko s Ivou sa vyviezli autom. Samotný výstup mi s Kubkom trval 2:30 hod. do pohody ešte aj s prestávkou. Toto bola s mojím synom prvá lezecká túra v Tatrách a poviem Vám, že som prežíval neskutočne krásne pocity.

Na zostupe sme celkom slušne  zmokli a tak nám padlo dobre zastaviť sa na Sliezskom dome osušiť, pookriať a šup späť dolu dolinou.

18.9. 2015 Mal som u svojho syna rest a ním bol Lomnický štít. Tak sme sa naň vybrali Normálkou z Lomnického sedla. Zo sedla na vrchol nám to trvalo cca 1:30 hod. Akcie sa zúčastnili ešte ďalšie dve dvojky /otcovia so synmi/.

Počasie fajn až na ten vietor. Kvôli vetru nepremávala na Lomničák ani lanovka a tak sme sa na vrchole stretli len s  našimi kamarátmi vodcami. Chcel som prejsť Jordánkou a Téryho kuloárom späť do sedla, avšak kvôli vetru sme to otočili Normálkou aj späť.