Červenec 2019
    Ďalšia zimná akcia pre členov klubu. Tradičný Červenec 22-24.2.2019
  • Zbojníčka 2019

Zimné skialpinisticko -lezecké sústredenie vo Vysokých Tatrách bude 25. - 27. januára 2019 na Zbojníckej chate. Kontaktná osoba Miro Knoško

Najmladší klubový horolezec v akcií 14.8.2015

Ahojte, všetkých Vás pozdravujem. Chcem sa s Vami podeliť o pre mňa výnimočný zážitok.14.8. 2015 sme sa s mojím starším synom Jakubom /8. rokov/, Danom a Ivou dohodli na spoločnej akcii "Velický zub". Zaistená cesta vhodná pre začiatočníkov, rodinku s deťmi /ktoré popoliezajú/ a taktiež len tak na vybaženie. Veľká vďaka ľuďom ktorí tento výstup zaistili. Všetko očistené od lokrov, zaistené štandy + postupové istenia, paráda.

Ja s Danom sme na Sliezsky išli na bicykloch a Kubko s Ivou sa vyviezli autom. Samotný výstup mi s Kubkom trval 2:30 hod. do pohody ešte aj s prestávkou. Toto bola s mojím synom prvá lezecká túra v Tatrách a poviem Vám, že som prežíval neskutočne krásne pocity.

Na zostupe sme celkom slušne  zmokli a tak nám padlo dobre zastaviť sa na Sliezskom dome osušiť, pookriať a šup späť dolu dolinou.

18.9. 2015 Mal som u svojho syna rest a ním bol Lomnický štít. Tak sme sa naň vybrali Normálkou z Lomnického sedla. Zo sedla na vrchol nám to trvalo cca 1:30 hod. Akcie sa zúčastnili ešte ďalšie dve dvojky /otcovia so synmi/.

Počasie fajn až na ten vietor. Kvôli vetru nepremávala na Lomničák ani lanovka a tak sme sa na vrchole stretli len s  našimi kamarátmi vodcami. Chcel som prejsť Jordánkou a Téryho kuloárom späť do sedla, avšak kvôli vetru sme to otočili Normálkou aj späť.