• Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.

Témy workshopov:

• 16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
    • 23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
    • 30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
    • 7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
    • 14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
  • Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

KURZ SKIALPINIZMU 2015

V dňoch 5 a 6.3.2015 sme realizovali kurz skialpinizmu  v Nízkych Tatrách. Kurzu sa zúčastnilo viacero študentov členov Horoklubu ŠK UMB. Program kurzu: 5.3.2015 príchod na Trangošku, presun na chatu generála Štefánika, výstup na Ďumbier, lavínová problematika v teréne (lavínové sondy), lyžovanie v exponovanom teréne, návrat na chatu, večer prednáška k bezpečnosti pohybu v horách, prvá pomoc

6.3.2015 presun po hrebeni N.Tatier na Chopok, lyžovanie v exponovanom teréne, ukončenie kurzu.

Verím že všetci zúčastnení si odnášajú z kurzu príjemné pocity zo zimného dotyku hôr. Jaro a Peťo