• Ćervenec 2018

Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
    Za Horoklub ŠK UMB
    Ivo Fellner a Miro Knoško

• Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
    Miro Knoško

Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

Hrebeňovka vo Vysokých Tatrách

My v Toman. sedle

Koncom marca sme s Ivanom Felnerom absolvovali skialp. dvojdňovku na trase Popradské pleso Žiarska chata hrebeňmi, sedlami a dolinami.Pred tromi rokmi som to išiel na jeden záťah (štvordňovku) až z Brnčalky ,takže ako skúsenec som bol šéf zájazdu.

Nultý deň nedeľu si nechávame auto v ústi Žiarskej doliny a vlakmi sa presúvame na Štrbské Pleso. Na chate na Popradskom plese večer stretáme našich kamarátov Melekovcov s ich babincom, ktori majú v pláne to isté. Ideme však ako samostaný mančaft. Vyrážame skôr. Počasie vynikajúce. Trasa prvého dňa pondelok: Popradské pleso, Kôprovské sedlo, Hlinská dolina, Kobylia dolina, Závory. Zadná Ticha dolina, Tomanová dolina, Tomanovo sedlo, Chata Ornak v Poľsku.Cca 24 km a 1800 m v stúpaní. Trvalo nám to 9 hodin aj s obedom aj s prásknutim sa do potoka v Zadnej Tichej ,odkiaľ sme sa akosi vo vajcovom snehu nevedeli vyhrabať. Počet stretnutých strážcov tanapu našťastie  0. Celý deň boli nádherné vyhľady. Opäť večeriame a raňajkujeme s Melekovcami a s ich babincom.

Na druhý deň utorok je už oblačnejšie ako včera ,ale stále dobre, na hrebeňoch silný vietor.

Trasa druhého dňa: Chata Ornak.Iwaniacke sedlo, hrebeň Ornaku,Gaborovo sedlo, Klin, Končistá, Hrubý vrch. sedlo pod Hrubím, traverz popod Deravú do Jamnickej doliny, Záhradky, Žiarske sedlo, Žiarska chata.  Cca 23 km v stúpani 1850 m.Trvalo nám to 9 hodin. Na hrebeňoch fičalo do bezvedomia, hlavne na Kline a Hrubom. Masochisti by si zgustli. Ale výhľady to trápenie kompenzovali.  Romantika  úžasná.

Na chate nás zachránila polievka a záplava endorfinov. Vyvrcholenie eufórie nastalo pri aute, ktoré nás  čakalo v ústí doliny. Krochkali sme, aká je tá naša logistika bezchybná. Krajinkársky veľkolepé. Doporučujem. Ivko aj keď som od teba chytil ten kašel si super parťák. Budúci rok dáme niečo ešte bombovejšie. Howg

Dano

Alah Agbar na granici paňstva