Aktuálne
 • Ćervenec 2018

  Ahoj, aj túto zimu sme si pre Vás dovolili pripraviť super akciu na Chate pod náružím na Červenci v termíne 23. - 25. február 2018. Prosím o prihlásenie do 22. novembra!!! Následne budeme kontaktovať prihlásených ohľadom uhradenia zálohy za chatu (8€/osoba/noc). Počet miest na chate je limitovaný na 30 (tento rok máme objednanú celú chatu). Podrobnosti potom už len prihláseným. Táto správa išla internou informáciou členom klubu.
  Za Horoklub ŠK UMB
  Ivo Fellner a Miro Knoško

 • Zimné klubové sústredenie vo Vysokých Tatrách- Brnčalka 2018

  Priatelia, ak máte záujem o zimné sústredenie na Brnčalke - nech sa páči, prihláste sa. Termín 15. - 18. marca 2018. Máte možnosť vybrať si ubytovanie na 2 resp. 3 noci. Všetci prihlásení majú objednanú polpenziu. Cena 24€ prvá noc, potom 22€ každá ďalšia noc. Cena platí pre členov James-u. Predbežne máme objednané ubytovanie pre 30 ľudí. Chcem Vás poprosiť o prihlásenie do 31.10.2017.
  Miro Knoško

  Táto správa išla internou informáciou členom klubu.

 • Otvárame nový lezecký krúžok pre deti 2 stupňa ZŠ

  Pre deti 2 stupňa ZŠ  otvárame pravidelný krúžok každý štvrtok od 21.9.2017 v čase 16,00-17,00hod.  Prihlasovanie a viac informácií u Mgr. Lucii Sirotiarovej (0914114145) - Centrum voľného času, Havranské 9, 975 90 Banská Bystrica 

Hrebeňovka vo Vysokých Tatrách

 • My v Toman. sedle
  My v Toman. sedle

Koncom marca sme s Ivanom Felnerom absolvovali skialp. dvojdňovku na trase Popradské pleso Žiarska chata hrebeňmi, sedlami a dolinami.Pred tromi rokmi som to išiel na jeden záťah (štvordňovku) až z Brnčalky ,takže ako skúsenec som bol šéf zájazdu.

Nultý deň nedeľu si nechávame auto v ústi Žiarskej doliny a vlakmi sa presúvame na Štrbské Pleso. Na chate na Popradskom plese večer stretáme našich kamarátov Melekovcov s ich babincom, ktori majú v pláne to isté. Ideme však ako samostaný mančaft. Vyrážame skôr. Počasie vynikajúce. Trasa prvého dňa pondelok: Popradské pleso, Kôprovské sedlo, Hlinská dolina, Kobylia dolina, Závory. Zadná Ticha dolina, Tomanová dolina, Tomanovo sedlo, Chata Ornak v Poľsku.Cca 24 km a 1800 m v stúpaní. Trvalo nám to 9 hodin aj s obedom aj s prásknutim sa do potoka v Zadnej Tichej ,odkiaľ sme sa akosi vo vajcovom snehu nevedeli vyhrabať. Počet stretnutých strážcov tanapu našťastie  0. Celý deň boli nádherné vyhľady. Opäť večeriame a raňajkujeme s Melekovcami a s ich babincom.

Na druhý deň utorok je už oblačnejšie ako včera ,ale stále dobre, na hrebeňoch silný vietor.

Trasa druhého dňa: Chata Ornak.Iwaniacke sedlo, hrebeň Ornaku,Gaborovo sedlo, Klin, Končistá, Hrubý vrch. sedlo pod Hrubím, traverz popod Deravú do Jamnickej doliny, Záhradky, Žiarske sedlo, Žiarska chata.  Cca 23 km v stúpani 1850 m.Trvalo nám to 9 hodin. Na hrebeňoch fičalo do bezvedomia, hlavne na Kline a Hrubom. Masochisti by si zgustli. Ale výhľady to trápenie kompenzovali.  Romantika  úžasná.

Na chate nás zachránila polievka a záplava endorfinov. Vyvrcholenie eufórie nastalo pri aute, ktoré nás  čakalo v ústí doliny. Krochkali sme, aká je tá naša logistika bezchybná. Krajinkársky veľkolepé. Doporučujem. Ivko aj keď som od teba chytil ten kašel si super parťák. Budúci rok dáme niečo ešte bombovejšie. Howg

 

Dano

 • Alah Agbar na granici paňstva
  Alah Agbar na granici paňstva
 • Vyfúkaný zmrzilak Gaborove sedlo
  Vyfúkaný zmrzilak Gaborove sedlo
 • Zadna ticha so Svinicou z Tomanovej
  Zadna ticha so Svinicou z Tomanovej
 • Čubrina, Kôprovský
  Čubrina, Kôprovský
 • Klin a Račkova
  Klin a Račkova
 • Klin, Končistá Ornak a Červené vrchy z Hrubého
  Klin, Končistá Ornak a Červené vrchy z Hrubého
 • Kuk z Hrubého. vzadu Žiarske sedlo náš ciel
  Kuk z Hrubého. vzadu Žiarske sedlo náš ciel
 • Obed v Závorách
  Obed v Závorách
 • Temnosmrečianska a Hlinská z Kobylej
  Temnosmrečianska a Hlinská z Kobylej
 • Veget v Toman sedle My a Paralel. formácia
  Veget v Toman sedle My a Paralel. formácia