• Workshopy " Lezieme bezpečne" 2018

Pozývame Vás na workshopy "Lezieme bezpečne" určené pre všetkých ktorí sa chcú horolezectvu venovať bezpečne. Na jednotlivých workshopoch sa budú prezentovať najnovšie postupy a zároveň si ich budete môcť vyskúšať pod vedením Inštruktora horolezectva Peťa Padúcha.

Témy workshopov:

• 16.4.2018 - Naväzovanie na sedací a hrudný úväz.- Najdôležitejšie uzly pri lezení.- Bezpečné istenie „TR“ a „RP/PP“.
    • 23.4.2018 - - Zapínanie postupových istení (otáčanie a smerovanie karabín v expreskách aj pri zmene smeru lezenia).- Štandy (príprava istiaceho stanoviska).
    • 30.4.2018- - Preväzovanie prvolezca po dolezení v jednododĺžkovej ceste.- Stúpanie a klesanie po lane (ako sa dostať po lane s pomocou prúsikov).- Sebaistenie pri zlaňovaní (ako bezpečne zlaniť).
    • 7.5.2018- - Záchrana HOI (záchrana po páde do štandu bez nutnosti vyťahovania zraneného na štand).
    • 14.5.2018- - Záchrana STRAUSS (záchrana zraneného po páde do štandu bez možnosti jeho spustenia na zem).- Vyťahovanie zraneného na štand a zlanenie s ním.
  • Podporujeme Centrum dobrovoľníctva B.Bystrica

Zorientuj sa vo svete dobrovoľníctva! 😎

Stiahni si našu novú mobilnú aplikáciu úplne zadarmo a vstúp do sveta nových možností! Stať sa dobrovoľníkom/-čkou nebolo nikdy jednoduchšie!

Klikni sem http://bit.ly/dobroapka  a je to!

2% z daní

Aj touto cestou sa chceme poďakovať všetkým ktorí podporili naše úsilie touto formou dali si tú námahu pri vyplňovaní tlačiva a nenechali zmiznúť svoje prostriedky v neadresnom štátnom rozpočte.

TLAČIVÁ NÁJDETE NA WEBE ŠPORTOVÉHO KLUBU KLIKNITE NA TENTO OZNAM :-)

Keďže aj tento rok ešte existuje táto forma podpory športových aktivít, budeme radi, keď nás podporíte formou venovania 2 % z dane.

Prostriedkami z roku 2014 budú podporené projekty pre mládež organizované alebo spoluorganizované Horoklubom ŠK UMB. V prípade záujmu o podporu konkrétneho projektu resp. vlastného návrhu kontaktujte  predsedu Mirka Knoška.

Prostriedky v minulosti boli použité na podporu v týchto oblastiach:

•     materiálno-technické zlepšenie lezenia (preistenie, doplnenie istiacich bodov atď.) v skalných oblastiach Jakub, Kalamárka, Jelenec prípadne podľa potreby aj iných,
  •     skvalitnenie a doplnenie aktivít na lezeckej stene Pavúk- nákup žineniek, chytov a pod.
  •     podpora organizácie podujatí pre širokú verejnosť (či lezeckých alebo turistických) festival ZEM, VODA, VZDUCH

Ako postupovať:

•     stiahnite si potrebné tlačivo 2% dane tu a doplnte potrebné údaje
  •     odovzdajte na príslušnom daňovom úrade a jednu kópiu s pečiatkou daňového úradu pošlite alebo inou formou (napr. osobne, naskenované) poslite na mail

Prečo potrebujeme tú kópiu s pečiatkou daň. úradu? V Športovom klube UMB sú združené aj iné kluby ktoré tiež získavajú prostriedky pomocou 2% na podporu svojich aktivít. Pomocou kópie vieme bez problémou zdokumentovať podporu aktivít Horoklubu.

A čo na záver? No ďakujeme, že si pomáhame navzájom...........

Použitie získaných prostriedkov v minulosti:

• V roku 2014 sme použili prostriedky zo získanej 2% dane na nákup borhákov na preistenie starých skál Jakub + spotrebný materiál na ich vŕtanie a osádzanie v objeme 150Eur. Ďalšie prostriedky sme použili na náklup lana v rámci krúžkovej činnosti.
  • V roku 2013 sa nám podarilo získať formou grantu finančné prostriedky na obnovu vybavenia ktoré používame na lezeckej stene v rámci krúžkov a vzdelávacích aktivít. Prostriedky z 2% vo výške 500 Eur sme použili na spolufinancovanie uvedených grantov.
  • Za rok 2010 sa nám podarilo získať sumu cca 150 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk aj ako spoluúčasť na projektoch festivalu Zem, voda, vzduch. Bol podporený aj náš lezec Robo Luby- jeho priprava.
  • Za rok 2009 sa nám podarilo získať sumu cca 200 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk.Bol podporený aj náš lezec Robo Luby- jeho priprava.Časť prostriedkov sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Jakub- Rudo Hajdučík
  •  Za rok 2008 sa nám podarilo získať sumu cca 210 €. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk. Časť prostriedkov sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Jakub- Rudo Hajdučík
  •  Za rok 2007 sa nám podarilo získať sumu cca 25 000 Sk. Časť týchto prostriedkov putovala na obnovu materiálneho zabezpečenia (sedáky, karabíny atď.) pre prácu z mládežou na lezeckej stene Pavúk. Ďalej sa kúpili nová odborná literatúra konkretne Horolezecka abeceda (možnosť požičania) 2ks a zvyšné prostriedky sa kumulujú na ďaľší rok.
  •  Za rok 2006 sa nám podarilo pomocou 2 % dane získať sumu cca 33 000 Sk. Takto získané prostriedky sme použili na nákup materiálu potrebného na preisťovanie lezeckej oblasti Kalamárka - horné skaly v jeseni roku 2007 čím sa prispelo na zvýšenie bezpečnosti lezenia a sprístupnili sa nové cesty (viď. kolonku akcie). Ďalšie prostriedky boli použité na dokúpenie horolezeckého materiálu potrebného pri vyučovaní v krúžkoch- karabíny, laná, sedáky. Tretia časť prostriedkov ešte úplne nedočerpaných je na zabezpečenie turistických akcií.
  • Za rok 2005 sa nam podarilo získať pomocou 2 % dane celkovú sumu cca 65 000 Sk. Všetky tieto prostriedky boli použité na stavbu lezeckej steny Pavúk. Lezecká stena bola sprevádzkovaná v októbry 2006. Začala slúžiť lezeckej verejnosti organizuje sa na nej pravidelná mimoškolská činnosť v rámci stredoškolských a vysokoškolských krúžkov a počíta sa aj s organizovaním športových podujatí.